Silverspoon heategevuslik loterii Schlössle hotell 20. juubelil

Pressiteade / 24. aprill 2018

Silverspoon heategevuslik loterii Schlössle hotell 20. juubelil


Viietärni hotell Schlössle tähistas 20. aprillil oma 20. juubelit. Hotelli pikka ajalukku mahub hulgaliselt kuulsaid külalisi, HRH prints Charlesist Bryan Adamsi ja Enrique Iglesiaseni. Samuti saab väärikas keskaegses hoones, mis kunagi kuulus Tallinna bürgermeistrile, paiknev hotell olla uhke oma isikliku resident kummituse üle.

Unikaalse butiikhotelli interjööriga Schlössle orienteerub omanäolist ja luksuslikku hotellikogemust eelistavale äri- ja erakliendile, kuuludes Leading Hotels of the World mainekasse ketti.

“Schlössle hotell on näinud tohutult vaeva, et säilitada ja väärikalt esitleda hoone algupäraseid detaile. Justkui möödunud sajanditest puutumatuna seisavad ikka omal kohal maja keskne korsten, väikesed spiraalikujuliselt kulgevad trepid ning keskaegsed ebakorrapäraste nurkade ning seinaorvadega elamiskambrid. Usun, et bürgermeister Marquart Bretholt ja kõik, kes talle järgnesid, oleksid õnnelikud, teades, et külastajad tunnevad end nende väärikate seinte vahel hästi ja turvaliselt,” kommenteeris ajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Hotelli kahekümne tegevusaasta jooksul on siin peatunud mitmed riigipead, kuninglikud külalised, diplomaatia- ja militaarringkondade kõrged külalised ning Euroopa ja Hollywoodi meelelahutusmaailma kuulsused. Nii võõrustati Schlössles Eesti Euroopa Liidu eesistumise külalisi, aga ka HRH prints Charlesi, Bryan Adamsit, Stingi, Enrique Iglesiast, Pet Shop Boysi, Alice Cooperit ja Saksa elektroonilise muusika lipulaeva Kraftwerki.

Reedel, 20. aprilli õhtul kogunes nii kohalik- kui välismaine äri- ja turismitööstuse eliit, et koos väärikalt tähistada hotelli 20ndat juubelit. Peol läbiviidud heategevusliku loteriiga koguti 1500 eurot, mis annetati Gastronoomiakonkursi Silverspoon „Noore Koka“ auhinnafondi.

Fakte Schlössle hotellist

  • Eesti esimene tipprestoraniga viietärnihotell
  • Hotell paikneb Tallinna vanalinna südames, Pühavaimu tänaval
  • Schösslel on luksusliku interjööriga 23 tuba
  • Hotell ühendab keskaegse atmosfääri, kaasaegsed mugavused ning tipptasemel personaalse teeninduse
  • Esimesed mainimised hotelli praeguse hoone ja asukoha kohta pärinevad aastast 1363, mil seal asusid kaupmeeste elumajad ning kaupade ladustamisruumid
  • aastal ostis hoone Tallinna bürgermeister Marquart Bretholt ning 1739. aastal tuntud kaupmees Wilhelm Brinck.

Fotod sündmusest:

Fotograaf: Maksim Toome

Täispikk lugu ja kõik pildid nähtavad SIIT

 

Värsked uudised