Silverspoon 2017 võitjad selgunud

Pressiteade / 4. november 2017

Pressiteade
4. november 2017

 

Silverspoon 2017 võitjad selgunud

 

Silverspooni 2017. aasta hooaja võitjad kuulutati välja koostöös sõltumatu audiitorfirmaga PwC 3. novembril Rotermanni Soolalaos toimunud pidulikul auhinnagaalal. Kõige enam tunnustusi noppis restoran Haku võites nii parima teeninduse kui ka rahvusköögi kategoorias, aga ka parima peakoka tiitli. Parim peakokk sel hooajal on Suichi Shiraishi.

Fine dining kategooriavõit läks restoranile Ö, casual diningu kategooriavõidu pälvis restoran Ribe. Parima pererestorani tiitli võitis teist aastat järjest GOSPA Saaremaalt. Parima Eesti köögiga restoran on Juur ning parim kohvik Gianni Cafe. Tänavatoidu kategooriavõit läks Burger Kitchen Street Gourmet’le ja parim pubi on Kolm Sibulat. Taimetoidu pakkuja kategooriavõidu pälvis vegan restoran V.

Kuna Silverspooni ellukutsujate südameasi on edendada Eesti kulinaarseid saavutusi, siis annetatakse auhinnagaala piletite müügist 10 eurot iga müüdud pileti eest “Noore koka” fondi. Selle aastal pälvis noore koka auhinna Karolyn Perle kes sõidab oma kokandusoskuseid arendama Michelini tärniga pärjatud restorani OLO, meisterkoka Pekka Terävä käe alla.

Pidulikul gaalal serveeriti külalistele 4-käiguline hõrk menüü nimega “Piirideta” ehk “No Boundaries”. Õhtusöögi autoriks oli Silverspoon 2016 konkursi parim peakokk Mihkel Rand. Esines Liis Lemsalu bänd ja piduliku autasustamise tseremoonia viis läbi Mart Mardisalu.

Silverspoon konkurssi korraldavasse meeskonda kuuluvad Marje Hallik-Wilson, Joakim Helenius, John Wilson, Mahesh Ramnani. Sellest hooajast liitus korraldusmeeskonnaga ka ettevõtja Andres Peets. Konkursi patroon on Eesti Gastronoomia grand old man Dimitri Demjanov.
Alates uues hooajast võtab Silverspooni konkursi tegevjuhi Marje Hallik-Wilsonilt üle Kristel Pentus, kes liitus Silverspooni meeskonnaga selle suve lõpust.

Silverspoon on Eesti esimene gastronoomiakonkurss, mille eesmärk on väärtustada ja arendada toidukultuuri Eestis.

Silverspoon 2017 konkursi korraldamist toetavad Borjomi, PwC, Bardinet SAS, Lipton, Liviko, Auto 100, Advokaadibüroo Sorainen, United Finance AS, Malmgårdin Panimo, Paulig, Segers, Pernod Ricard Estonia, PROMO Cash & Carry, Fleur de Royale, Tervise Catering, Hypester OÜ, Mobec AS, Extrahaus OÜ, Juustukuningad, Angeelika Kang-Osula, Grace by Marje, Big Green Egg, Coca – Cola Eesti HBC AS, Tauno Kangro.

PwC aitab organisatsioonidel ja üksikisikutel luua väärtust olulistes valdkondades. PwC ettevõtete võrgustiku 157 riigi enam kui 208 000 töötajat, neist ligi 150 Eestis, on pühendunud kvaliteetsete lahenduste pakkumisele audiitorteenuste ning maksu-, juriidiliste ja ärikonsultatsioonide alal. Lisaks on PwC olnud ka tunnustatud teenusepakkuja erinevate auhinnažüriide ja hääletuste infoturbe tagamisel.

 

VAATA SILVERSPOON 2017 GALA GALERIID SIIT

 

Lisainfo:

Marje Hallik-Wilson
Silverspoon tegevjuht

+372 52 87 830
www.silverspoon.ee

Värsked uudised